Mariánské Lázně 2018

Mariánské Lázně a výročí 200 let lázeňství


Mariánské Lázně jsou vycházející hvězdou mezi českými dovolenkovými destinacemi! Nechte se unášet překrásnou architekturou, užijte si to nejlepší z lázeňské a wellness péče, prohlédněte si místní atrakce a zajímavosti a rozmazlete své chuťové buňky v některé z vyhlášených gurmánských restaurací. V letošním roce slaví zdejší lázně výročí 200 let existence a v rámci oslav přináší svým návštěvníkům řadu výhod, akčních slev i bohatou kulturní nabídku.

Město přírody a parků

Mariánské Lázně jsou proslulé bohatou přírodou v okolí, i v samotném centru města. Prohlédněte si krásné městské parky, založené geniálním zahradním architektem Václavem Skalníkem, projděte si některé z desítek kilometrů vycházkových tras a osvěžte se přírodními minerálními prameny, vyvěrajícími z nitra země přímo do Vaší nastavené dlaně či lázeňského pohárku.

Doporučujeme: Nejkrásnějším parkem jsou jistě Skalníkovy sady, máte-li ale náladu usadit se k odpočinku s knížkou, vydejte se do parku v okolí Ferdinandovy kolonády. V horkých dnech si návštěvníci chválí procházky pod vzrostlými stromy Geoparku, děti si nejvíce užijí návštěvu parku Prelát s rozlehlým přírodním hřištěm.

Architektonický skvost

Nechte se ohromit překrásnou architekturou mariánskolázeňských historických kolonád, pavilonů a hotelů. Řada lázeňských budov hostila v minulosti panovníky, celebrity i bohaté hosty z celého světa, fasády i ulice jsou dekorovány stovkami originálních uměleckých děl. A komu nebudou stačit architektonické krásy Mariánských Lázní, může se vydat do parku Boheminium, kde najde modely nejkrásnějších staveb z celé České Republiky!

Doporučujeme: Nejvyhledávanějším turistickým cílem je světoznámá Hlavní Kolonáda, milovníci historie a architektury by ale neměli vynechat ani návštěvu Společenského domu Casino nebo secesního Městského divadla. Architektonickou perlou města je hotel Nové Lázně s dochovanými historickými prostory Římských lázní a luxusní Královskou kabinou.

Zábava pro každého

V Mariánských Lázních najdete atrakce a aktivity vhodné pro každý věk. Vyberte si z bohaté kulturní nabídky, zahrnující divadelní představení, plesy nebo koncerty nejstaršího českého symfonického orchestru, a přes léto si nenechte ujít koncerty a festivaly konané na čerstvém vzduchu po celém městě. Milovníci pohybu ocení také širokou nabídku sportovních aktivit. Symbolem města se stala Zpívající fontána a její představení zvláště doporučujeme shlédnout po setmění, kdy je krásně nasvícená.

Doporučujeme: Milovníci klasické hudby by neměli zmeškat Chopinův Festival s více než půl století dlouhou tradicí a světovým věhlasem. Obnovený Marienbad Film Festival potěší fanoušky černobílé klasiky i moderního experimentálního filmu. Událostí roku je tradiční květnové Zahájení lázeňské sezóny s bohatým programem pro návštěvníky všech věkových skupin.

Mariánské Lázně jsou jednou z trendy destinací pro rok 2018 - jen během poslední doby byly zařazeny na seznam 30 nejkrásnějších měst Evropy a na prestižním veletrhu ve švýcarském Luganu obdržely titul “Natural paradise”. V brzké době se také očekává zapsání zdejších lázní na seznam Světového dědictví UNESCO. Nenechte si ujít významné výročí a objevte krásu Mariánských Lázní ještě dříve, než ji objeví celý svět!

Dostávejte ty nejvýhodnější nabídky přímo do Vaší emailové schránky