Zatoužilo vaše tělo po odpočinku? Chcete udělat něco pro svoje zdraví? Vydejte se na některý z lázeňských pobytů v Mariánských Lázních, který vám do žil vlije novou energii a v případě, že vás trápí nějaký ten zdravotní neduh, pobyt vám pomůže s jeho léčbou.

Rudolfův pramen v budově malé kolonády Karolinina a Rudolfova pramene v Mariánských Lázních

Proč si vybrat zrovna Mariánské Lázně?

Mariánské Lázně se sice nemohou pochlubit nijak dlouhou historií, zato si získaly srdce nejednoho z nás, včetně slavných osobností. Zařaďte se na seznam hostů po bok J. W. Goetheho, F. Chopina, E. Destinové, F. Kafky, A. Dvořáka a dalších.

Víte, že neprostupný prales, bažiny a strmé rokle nahradily elegantní hotely, nádherné parky a kolonáda, která je nedílnou součástí každých lázní? Kdo by pobytu v tak krásné scenérii odolal?

Ať už si sem jedete jen odpočinout, nebo chcete udělat něco pro svoje zdraví, doporučujeme alespoň 14denní léčebný pobyt pod dohledem zdejších lékařů. Pokud tolik času nemáte, užijte si týdenní pobyt nebo některý z krátkodobých wellness pobytů. Uvidíte, že nebudete litovat.

Na co se během lázeňského pobytu můžete těšit?

Mariánské Lázně se těší velké oblibě nejen díky kouzelné přírodě, ale také díky širokému spektru indikací, se kterými se sem můžete vydat.

Ve městě najdete 40 vývěrů minerálních vod, v jeho okolí pak více než 100 vývěrů. Všechny prameny jsou studené a využívají se nejen při léčbě močových cest a ledvin. Každý z nich má své specifické účinky, využívají se k pitné kúře, koupelím a inhalacím. Právě díky nim zde najdou úlevu lidé s nejrůznějšími nemocemi, ale také ti, kteří přijedou na pobyt v rámci prevence.

Pobyt v lázních není jen o lázeňských procedurách, ale také o procházkách. Vydejte se do parku, který založil zahradní architekt Václav Skalník, projděte se po kolonádě, pochutnejte si na lázeňských oplatkách, poslechněte si Zpívající fontánu, popíjejte minerální prameny.

Náš tip: Pokud byste raději svůj pobyt zpestřili jinými aktivitami než jen procházkami po parku, v okolí Mariánských Lázních můžete navštívit park miniatur Boheminium, kde se pokocháte největšími kulturními krásami České republiky na jednom místě. Preferujete sportovní aktivity? I pro vás okolí města má co nabídnout, desítky cyklistických tras, 18-ti jamkové golfové hřiště, tenisové kurty a mnoho dalšího.