Pobyt v lázních není jen o léčebných procedurách a procházkách, ale taky o tom, aby si z něj člověk dovezl hromadu krásných vzpomínek. Jejich zdrojem mohou být výlety po městě a jeho okolí, ale i gastronomické zážitky.

Promenáda u kolonády Karolinina pramene v Mariánských Lázních

Kam v Mariánských Lázních za dobrým jídlem? To záleží!

Ve městě najdete spoustu restaurací, každá má něco do sebe. Tu, kam se vydáte, vybírejte hlavně podle svého srdce a svých preferencí.

  • Nedáte dopustit na poctivou českou kuchyni? Podle tradičních receptů vaří v České hospůdce, kde si kromě báječného jídla můžete vychutnat plzeňské pivo.
  • Poctivá česká i mezinárodní gastronomie v moderním pojetí na vás čeká v Restauraci VILLA PATRIOT jen pár kroků od lázeňské kolonády.
  • Bez ryb se neobejdete ani v lázních? Vaše kroky by měly vést do Restaurace U Pidly, kde podávají ryby z vlastních chovů a od rybníkářů z okolí. Vaše chuťové pohárky omámí kapří tatarák, rybí polévka babičky Marie nebo sumec na kmíně.
  • Gurmánské menu z nejkvalitnějších lokálních surovin pro vás rádi připraví kuchaři Václav Černý a Jan Thiel v Boutique Hotelu SwissHouse každou první neděli v měsíci. Nebo si můžete vychutnat prvotřídní kávu a domácí koláč na hotelové prosluněné terase.
  • Dáte přednost celodenní bohaté nabídce a rádi si k dobrému jídlu dopřejete tankové pivo? Zajděte do Kozlovny u Stříbrného pudla.
  • Chcete si dát jen pizzu nebo jinou italskou specialitu? Potěší vás restaurace Tabarin a Piccolo.
  • Rádi byste si pochutnali na slané nebo sladké palačince nebo na vyhlášených domácích zákuscích? Na Hlavní třídě zve k posezení RP Café.
  • Ikonou zdejších cukráren je Modrá cukrárna, která se nachází jen kousek od lázeňského parku pod Zpívající fontánou. V nabídce najdete mimo zákusků také snídaňové menu a celou řadu salátů.
  • Na sladkou tečku po jídle v restauraci nebo během procházky můžete zavítat do kavárny Dolce Italia. Zmrzlina vařená podle italské receptury, italská káva, koktejly i čerstvé palačinky na vás čekají na Hlavní třídě.
  • Při procházce městem po dobrém obědě v nějaké z restaurací dostanete chuť na espresso z čerstvě pražené kávy? Takovou kávu můžete ochutnat v místní Lázeňské pražírně, odkud si zrnkovou nebo mletou kávu můžete odnést jako suvenýr s sebou domů.

Náš tip: Rádi si za dobrým jídlem dojedete i mimo město? Pak si jistě pochutnáte v unikátní Restauraci Ve skále, na kterou narazíte při odjezdu z Mariánských Lázní směrem na Plzeň, v Chodové Plané. Je zasazena do části jedinečného skalního labyrintu osm set let starých pivovarských sklepů a pochoutky z jídelního lístku můžete zapít třeba lokálním pivem značky Chodovar čepovaným přímo ze sudů skalního sklepa.